کباب لذیذ ترکی(ترک دنر)

29 اکتبر 2019

کباب لذیذ ترکی(ترک دنر)Reviewed by ترک دنر on Oct 29Rating: 5.0کباب لذیذ ترکی(ترک دنر)دنر در تركي به معناي چرخان و به دنر كباب به جز در آذربايجان در اكثر نقاط ايران كباب تركي مي گويند. دنر آماده به گوشت يا مرغ ورق ورق شده و يا قطعه قطعه شده گفته مي شود كه پس از طي مراحل فرآوري در شرايط كاملاً بهداشتي منجمد و به صورت كاملاً آماده ي طبخ به بازار عرضه مي گردد.

با توجه به مصرف روز افزون غذاهاي آماده فست فودي در ايران، از آنجائيكه دنر كباب يكي از مطمئن ترين غذهاي فست فودي است كه صد در صد آن از گوشت و ادويه مخصوص دنر تهيه مي گردد، علاقه ي اين مصرف كنندگان به اين كباب روز به روز افزايش پيدا مي كند و از طرفي به خاطر لزوم توليد يك دنر كباب خوشمزه و لذيذ كه داراي ويژگي ها و استاندارد هاي خاص بهداشتي و كيفي باشد، مديران اين شركت را كه سابقه اي چندين ساله در خصوص كشتار، بسته بندي وعمل آوري انواع گوشت گوساله و مرغ داشتند، بر آن داشت كه پس از بررسي و مطالعات فراوان، تصميم به توليد يك دنر آماده كارخانه اي مشابه آنچه كه در اروپا با سرعت چشم گيري در حال گسترش مي باشد، توليد نمايد.

اين شركت پس از مطالعه و بررسي اوليه و آماده سازي فيزيكي واحد برابر استاندارهاي بهداشتي، اقدام به وارد نمودن آخرين تكنولوژي و ماشين آلات مخصوص توليد اين كباب را از كشورهاي اروپايي نمود، سپس تعدادي از پرسنل شركت را براي آموزش به تركيه اعزام نمود وبعد از آن در شروع توليد آزمايشي خود از تجربيات استاد كاران ماهر تركيه اي و آلماني بهره مند شد و در بهار سال 1389 هجري شمسي به عنوان اولين كارخانه توليد دنر در ايران با آخرين تكنولوژي و استانداردهاي كيفي و بهداشتي روز دنيا در اين زمينه شروع به فعاليت نمود. هم اكنون علاوه بر تأمين تعدادي از فست فودهاي معتبر داخلي، بيش از 90 درصد توليدات اين كارخانه به صورت رسمي به خارج از كشور صادر مي گردد. همچنين عده اي توليدات اين واحد را به صورت غير رسمي به استانبول تركيه و كشور آذربايجان نيز ارسال مي نمايند.

دنر در تركي به معناي چرخان و به دنر كباب به جز در آذربايجان در اكثر نقاط ايران كباب تركي مي گويند. دنر آماده به گوشت يا مرغ ورق ورق شده و يا قطعه قطعه شده گفته مي شود كه پس از طي مراحل فرآوري در شرايط كاملاً بهداشتي منجمد و به صورت كاملاً آماده ي طبخ به بازار عرضه مي گردد.

خاستگاه و گستردگي دنر:

اكثراً خاستگاه دنر را كشور تركيه مي دانند كه از آنجا توسط ترك ها به اروپا گسترش پيدا كرده است و مخصوصاً ازسال 1990 به بعد در آلمان رشد بسيار چشم گيري حتي فراتر از تركيه پيدا كرده است، هم اكنون در اكثر نقاط اروپا، آمريكا، آسيا، آفريقا با نام هاي متفاوتي از جمله درلبنان به نام شاورما، در قسمت هايي از ايران كباب تركي، در عراق گص و … يافت مي گردد.

دنر در ايران:

در اكثر نقاط ايران به جز خطه سرسبز آذربايجان، به دنر، كباب تركي مي گويند كه به صورت دستي و با طعم هاي متفاوت آماده و با مواد غذايي اضافي طعم دهنده و حجم دهنده سرو مي گردد. دليل اضافه نمودن مواد غذايي اضافي طعم دهنده به دنر اين است كه تعدادي از آشپزهاي ايراني در بدو ورود اين كباب لذيذ و خوشمزه به ايران، چون نمي توانستند طعم و ذائقه اي مشابه آنچه كه درتركيه مرسوم بوده، ارائه دهند اقدام به ابتكاراتي براي از بين بردن طعم نامطلوب اين كباب دست ساز خودشان نمودند كه البته بعد از اضافه نمودن مواد غذائي اضافه شده مانند گوجه فرنگي، فلفل سبز، پياز، قارچ و …. همراه با آب جوش قطعاً از حالت كباب خارج شده و تبديل به غذايي ديگر مي گردد. در تهران چند مجموعه ي كوچك به صورت دستي و بدون نظارت هاي بهداشتي در محل هاي ناشناخته اقدام به توليد و پخش دنر مي كنند كه كاملاً دستي و مورد تائيد مراجع بهداشتي نيز نمي باشد. البته هم اكنون با ورود دنرهاي آماده طبخ اين شركت اكثر رستوران هاي معتبر كشور با توجه به اينكه دنرهاي اين شركت به خودي خود عطر و بوي بسيار عالي و طعمي بسيار لذيذ و خوشمزه دارند، درحال تغيير نحوه ي سرو دنرهاي خود به سبك تركيه مي باشد.

Your Comment

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

درباره ما

ترک‌دنر از کمی نزدیک‌تر

می‌خواهیم گوشت تازه دام‌های آذربایجان را به تمام ایران برسانیم

داستان ما از کجا شروع شد؟