کباب ترکی

26 سپتامبر 2019

کباب ترکیReviewed by مهرناز حسینی on Sep 26Rating:

کباب ترکی یا دونَر کباب به ترکی استانبولی Döner kebab نوعی کباب است که با بریدن گوشتی که در دور آتش به حالت عمودی در حال گشتن است به دست می‌آید. دونر به ترکی یعنی چرخنده و چرخان است.

دونر کباب نوعی کباب ترکی است، این کباب متشکل از گوشت پخته شده بر روی یک چرخ دوار عمودی است. غذاهای مشابه با ابن کباب که بر روی همین دستگاه گردان عمودی پخته می شوند شامل شاورمای عربی، گیروس یونانی و آل پاستور مکزیکی است.

گوشت استیک چاشنی زده شده به صورت مخروطی برعکس، بر روی سیخ چرخشی مخصوص قرارگرفته و به آرامی بر روی گازی که شعله آن به صورت عمودی است می چرخد. لایه بیرونی آن در حینی که پخته می شود به صورت عمودی برش خورده و سرو می شود.

کباب ترکی چیست؟ 

گوشت های اسلایسی شده از دونر کباب می تواند در بشقاب و به همراه مخلفات متعددی سرو شود، در کنار این کباب نان پیتا و یا هر نوع دیگری از نان قرار داده می شود. بعضی اوقات نیز در لایه نازکی از نان لواش یا یوفکا پیچیده می شود.

این غذا از دهه 70 میلادی محبوبیت خود را آغاز نمود و توانست شهرتی جهانی پیدا کند تا جایی که به عنوان یک فست فود توسط مغازه های کباب فروشی ارائه می شود و خیلی از اوقات آن را به نام فقط کباب می شناسند.

ساندویچی که از کباب ترکی ارائه می شود شامل سالاد و یا سبزیجات است که شامل گوجه فرنگی، کاهو، کلم، پیاز با سماق، خیارشور و فلفل است که با سس های مختلفی سرو می شود.

Your Comment

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

درباره ما

ترک‌دنر از کمی نزدیک‌تر

می‌خواهیم گوشت تازه دام‌های آذربایجان را به تمام ایران برسانیم

داستان ما از کجا شروع شد؟