کباب ترکی غذای معروف ترکیه و محبوب ایران

10 نوامبر 2019

کباب ترکی غذای معروف ترکیه و محبوب ایرانReviewed by ترک دنر on Nov 10Rating: 5.0کباب ترکی غذای معروف ترکیه و محبوب ایرانکباب ترکی یا دونر کباب ، معروف‌ترین غذای ترکیه‌ای است که به دلیل طعم لذیذ و عالی که دارد در کشور خودمان نیز بسیار فراگیر شده است.

کباب ترکی یا دنر کباب، نوعی کباب است که با بریدن گوشتی که در دور آتش به حالت عمودی در حال گشتن است به دست می آید. «دنر به ترکی یعنی چرخنده و چرخان».

کباب ترکی یا دونر کباب ، معروف‌ترین غذای ترکیه‌ای است که به دلیل طعم لذیذ و عالی که دارد در کشور خودمان نیز بسیار فراگیر شده است.

این غذای پرطرفدار در ایران به چند روش مختلف سرو می‌شود. برخی از افراد آن را با گوشت مرغ طبخ می‌کنند و برخی دیگر با گوشت قرمز و برخی دیگر نیز مخلوطی از هر دو، مرغ و گوشت را برای طبخ کباب ترکی در نظر میگیرند.

کباب ترکی را در رستوران‌ها به شیوه خاصی تهیه می‌کنند. روش آن‌ها به این صورت است که فیله های گوشت را به سیخ‌های بلند و بزرگ که در جلوی رستوران‌ها وجود دارد، در مجاورت مستقیم به شعله قرار می‌دهند و بعد از سرخ شدن لایه رویی گوشت، با چاقو تکه‌های آن را برش می‌زنند و به همراه سبزیجات و نان مدیترانه‌ای سرو می‌کنند.

Your Comment

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

درباره ما

ترک‌دنر از کمی نزدیک‌تر

می‌خواهیم گوشت تازه دام‌های آذربایجان را به تمام ایران برسانیم

داستان ما از کجا شروع شد؟