کباب ترکی را چند بار در ماه بخوریم؟

14 دسامبر 2019

کباب ترکی را چند بار در ماه بخوریم؟Reviewed by ترک دنر on Dec 14Rating: 5.0کباب ترکی را چند بار در ماه بخوریم؟. به گفته دکتر متخصص تغذیه ، خانم‌ها در سنین باروری می‌توانند هر روز یک وعده گوشت قرمز بخورند. البته به شرطی که برای تنوع در وعده‌های دیگر از ماهی، میگو و گوشت پرندگان نیز استفاده کنند. ولی برای افراد معمولی ، دو تا سه بار در ماه توصیه نمیشود.

دونر کباب از خوراک‌های محبوب و سنتی ترکیه است که این روزها پای خود را به اغلب رستوران‌ها و ساندویچ‌فروشی‌های ایران باز کرده است. کمتر کسی پیدا می‌شود که بتواند از بوی خوش گوشت کبابی در کنار پیاز و قارچ سرخ شده، خیارشور و سس‌های مخصوص به‌راحتی بگذرد. دونر در زبان ترکی به معنای چرخنده و چرخان است. برای تهیه این غذا، گوشت روی میله‌ای فلزی قرار داده شده و در مجاورت آتش به دور خود می‌چرخد. از آنجا که این خوراک با شیوه طبخ کبابی تهیه می‌شود، خیلی از افراد آن را سالم‌تر از غذاهای فوری، سرخ شده یا سوخاری شده می‌دانند.

چند بار در ماه دونر بخوریم؟
گوشت‌ها از جمله گوشت قرمز، گوشت سفید، ماهی و میگو از اجزای اصلی برنامه غذایی روزانه انسان هستند. بنابراین لازم است که تنوعی از تمام ‌آنها در برنامه غذایی روزانه، هفتگی یا ماهانه افراد به‌خصوص دخترها و خانم‌ها در سن باروری و دوران بارداری و شیردهی وجود داشته باشد. اما از آنجا که گوشت قرمز حاوی چربی‌های اشباع است حتما باید با حداقل مقدار چربی تهیه، پخته و آماده مصرف شود. به گفته دکتر متخصص تغذیه ، خانم‌ها در سنین باروری می‌توانند هر روز یک وعده گوشت قرمز بخورند. البته به شرطی که برای تنوع در وعده‌های دیگر از ماهی، میگو و گوشت پرندگان نیز استفاده کنند. ولی برای افراد معمولی ، دو تا سه بار در ماه توصیه نمیشود.

Your Comment

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

درباره ما

ترک‌دنر از کمی نزدیک‌تر

می‌خواهیم گوشت تازه دام‌های آذربایجان را به تمام ایران برسانیم

داستان ما از کجا شروع شد؟