دنر کباب از معروفترین کباب های دنیا

28 دسامبر 2019

دنر کباب از معروفترین کباب های دنیاReviewed by ترک دنر on Dec 28Rating: 5.0دنر کباب از معروفترین کباب های دنیادونر کباب (Döner Kebab) یا کباب چرخان، یکی از غذاهای خیابانی پرطرفدار در ترکیه است که جایروی (Gyro) یونانی و شاورمای (Shawarma) عربی هم از آن گرفته شده‌اند.

۱. شیش کباب

خیلی‌ها با شیش کباب (Shish Kebab) کلاسیک ترکیه آشنا هستند. در آشپزی ترکیه‌ای، شیش (şiş) به آن سیخ فلزی گفته می‌شود که گوشت را روی آن قرار می‌دهند. تکه‌های گوشت بره یا گاو را که از قبل در ترچاشنی (چاشنی مخلوط مایعی که برای گوشت و ماهی استفاده می‌شود) خوابانده‌اند، معمولا بدون سبزیجات، به سیخ می‌کشند. بعد هم سیخ‌ها را روی آتش زغال می‌گردانند تا خوب کبابی شوند.

شاید درست کردن این کباب به‌ظاهر، ساده به‌نظر برسد، اما لذتی که از طعم و عطر تکه‌های آن در ذهن و ذائقهٔ آدم باقی می‌ماند، ثابت می‌کند که درست کردن شیش کباب اصل، فقط کار دست یک هنرمند ترکیه‌ای است!

۲. آدانا کباب

آدانا کباب (Adana Kebab) نام خود را از یکی از معروف‌ترین شهرهای کباب ترکیه، یعنی آدانا (Adana) گرفته است. آدانا کباب با گوشت چرخ‌کرده، یا مخلوطی از گوشت چرخ‌کرده و گوشت بره درست می‌شود که با پیاز، سیر، و ادویه‌های ترکیه‌ای طعم‌دار شده‌اند. مخلوط نهایی را با دست روی سیخ‌های بزرگ و پهن فلزی می‌کشند. وقتی سیخ‌ها را روی آتش می‌گذارند، قطره‌های روغن از گوشت چکه می‌کنند و همین باعث می‌شود گوشت‌ها به‌خوبی به هم بچسبند. وقتی سیخ‌ها را بیرون می‌کشند، گوشت پختهٔ لوله‌مانند، دراز و توخالی شکل می‌گیرد.

آدانا کباب خیلی تندوتیز است. مقدار فراوانی فلفل قرمز تند و پاپریکا به مخلوط گوشت اضافه می‌کنند که باعث می‌شود رنگ قرمز سیر و طعم آتشینی به خود بگیرد. آدانا را معمولا با سبزیجات کبابی، مانند فلفل چیلی سبز، پیاز، گوجه‌فرنگی، و پلوی بلغور و سبزیجات سرو می‌کنند.

۳. اورفا کباب

کباب پرطرفدار بعدی، به‌نوعی خویشاوند آدانا کباب محسوب می‌شود و به‌خاطر شهر اورفا (Urfa)، چنین نام‌گذاری شده است. اورفا کباب (Urfa Kebab) تقریبا مانند آدانا کباب تهیه می‌شود، و فقط تندی آن را ندارد. اورفا طعم ملایمی دارد که با خواباندن گوشت در مخلوط پیاز، سیر، زیره، مرزنگوش و پاپریکای شیرین حاصل می‌شود. این کباب را روی شعلهٔ کم می‌پزند تا گوشت طعم بهتری داشته باشد.

۴. چوپ شیش

چوپ شیش (Çöp Şiş) یکی دیگر از کباب‌های پرطرفدار است که اگر بخواهیم آن را ترجمه‌ی واژه‌به‌واژه کنیم، به‌معنای «سیخ آشغال» است! باور کنید! اما اصلا هیچ ارتباطی به آشغالی ندارد و بسیار خوشمزه هم است. چوپ شیش یا چوپ کباب، در واقع تکه‌های گوشت و چربی گوشت بره است، تکه‌هایی از گوشت که بعد از بریدن قطعات هم‌اندازهٔ گوشت برای شیش کباب باقی می‌مانند.

این تکه‌های کوچک گوشت بدون استخوان، با سیر و گوجه‌فرنگی مخلوط شده، سپس در مخلوطی از فلفل سیاه، مرزنگوش و روغن زیتون خوابانده می‌شوند. سپس آن‌ها را روی سیخ‌های کوچک چوبی قرار داده و همراه کباب‌های دیگر روی آتش می‌گذارند. تکه‌های کوچک گوشت خیلی زود کبابی می‌شوند و چربی آن‌ها طعم خاصی به کباب می‌دهد. چوپ کباب را معمولا به‌عنوان پیش‌غذا، و قبل از غذای اصلی سرو می‌کنند. این‌طوری چوپ کباب اشتها را برانگیخته و آدم گرسنه را آمادهٔ خوردن کباب‌های بزرگ‌تر می‌کند!

۵. دونر کباب

دونر کباب (Döner Kebab) یا کباب چرخان، یکی از غذاهای خیابانی پرطرفدار در ترکیه است که جایروی (Gyro) یونانی و شاورمای (Shawarma) عربی هم از آن گرفته شده‌اند. اما تفاوت‌شان این است که در ترکیه، گوشت دونر نازک‌تر، قهوه‌ای‌تر و تردتر سرو می‌شود. برش‌های دونر کباب معمولا روی برنج سرو شده، یا میان تورتیای (Tortilla) نرمی گذاشته می‌شوند که از آرد سفید دوروم (Durum) درست شده است. منشأ این کباب شهر بورسا (Bursa) در جنوب استانبول است که نخستین پایتخت امپراتوری عثمانی بود. می‌گویند کباب چرخان در اصل به‌طور افقی آویزان، و روی زغال پخته می‌شده است.

اسکندر افندی (İskender Efendi) که در سال‌های سدهٔ ۱۸۰۰ میلادی در بورسا زندگی می‌کرده، تصمیم می‌گیرد وسیله‌ای درست کند که گوشت را به‌طور عمودی کبابی کند. این ابتکار جدید باعث شد همین‌طور که گوشت کباب می‌شد، آن را برش داده و سرو کنند. این‌طوری شد که دونر کباب، یکی از بهترین کباب های ترکی امروزی، متولد شد!

Your Comment

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

درباره ما

ترک‌دنر از کمی نزدیک‌تر

می‌خواهیم گوشت تازه دام‌های آذربایجان را به تمام ایران برسانیم

داستان ما از کجا شروع شد؟