دنرکباب فست فودی پرطرفدار

04 دسامبر 2019

دنرکباب فست فودی پرطرفدارReviewed by ترک دنر on Dec 4Rating: 5.0دنرکباب فست فودی پرطرفدارکَباب تُرکی یا دونَر کباب (به ترکی استانبولی: Döner kebab)، نوعی کباب است که با بریدن گوشتی که در دور آتش به حالت عمودی در حال گشتن است به دست می‌آید. دونر به ترک

کَباب تُرکی یا دونَر کباب (به ترکی استانبولی: Döner kebab)، نوعی کباب است که با بریدن گوشتی که در دور آتش به حالت عمودی در حال گشتن است به دست می‌آید. دونر به ترکی یعنی چرخنده و چرخان.

دونر کباب از انواع غذاهای فرنگی خوشمزه و مقوی است و شما می توانید به راحتی این غذا را در منزل بپزید. در طرز تهیه دونر کباب از گوشت راسته گوسفند و پیاز و نان باگت و نمک و فلفل و روغن مایع و گوجه و کاهو و خیار شور استفاده می شود. 

اكثراً خاستگاه دنر را كشور تركيه مي دانند كه از آنجا توسط ترك ها به اروپا گسترش پيدا كرده است و مخصوصاً ازسال 1990 به بعد در آلمان رشد بسيار چشم گيري حتي فراتر از تركيه پيدا كرده است، هم اكنون در اكثر نقاط اروپا، آمريكا، آسيا، آفريقا با نام هاي متفاوتي از جمله درلبنان به نام شاورما، در قسمت هايي از ايران كباب تركي، در عراق گص و … يافت مي گردد و امروزه کباب ترکی در ایران فست فودی محبوب و پرطرفدار به شمار می آید که علاقه مندان بسیاری دارد.

Your Comment

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

درباره ما

ترک‌دنر از کمی نزدیک‌تر

می‌خواهیم گوشت تازه دام‌های آذربایجان را به تمام ایران برسانیم

داستان ما از کجا شروع شد؟