ترک دنر رشت

13 آگوست 2019

ترک دنر رشتReviewed by مهرناز حسینی on Aug 13Rating:

از سال ۱۳۷۹ تا سال ۱۳۸۹، کارخانه‌ی ما در ارومیه، درکنار دیگر فعالیت‌ها، ۱/۳ از کل گوشت نیروی زمینی ارتش را هم تامین می‌کرد. اواخر سال ۱۳۸۸ بود که یک اتفاق تازه جلوی چشم‌مان جرقه زد. بعد از سفری به ترکیه و آشنایی با مراحل تولید کباب دنر ترکی، تصمیم گرفتیم این محصول را به‌صورت تخصصی و اصولی وارد ایران کنیم. پس با چند متخصص مشورت کردیم و پس از مطالعه و بررسی فراوان، کارخانه را با تمام استانداردهای بهداشتی، به آخرین تکنولوژی و تجهیزات مخصوص تولید دنرکباب مجهز کردیم، تعدادی از پرسنل را برای آموزش به ترکیه فرستادیم و چند متخصص ترک را هم دعوت به هم‌کاری کردیم. با تمام این اوصاف اولین شعبه‌ی ترک دنر، سال ۱۳۹۲ در ارومیه افتتاح شد.

سال ۱۳۹۱، با ورود به نمایشگاه صنایع غذایی و معرفی محصول به عموم، این فست‌فود متفاوت، سالم، با کیفیت و تهیه شده از گوشت تازه با قیمت مناسب، زمینه‌ای شد برای فراگیر شدن ترک دونر و افتتاح شعبات جدید در دیگر شهرها. ما ترک دنری‌ها که دیگر بیش‌تر با بازار و نیاز صنف آشنا شده بودیم، اولین شعبه تهران را در خیابان ستارخان افتتاح کردیم و تا امروز توانستیم ۷ شعبه در تهران و شهرهای دیگر ایران راه‌اندازی کنیم. ما همواره درحال تلاش برای بهبود و توسعه فعالیت‌مان هستیم و لحظه‌ای از تلاش برای فراگیری دانش روز غذا و فعالیت دست برنخواهیم داشت. در پی تلاش‌های بی‌وقفه‌ی این مجموعه، به‌زودی اولین شعبه‌ی برون مرزی ترک دنر را در ازمیر ترکیه نیز راه‌اندازی خواهیم کرد. جالب است بدانید که یکی از اهداف بزرگ ما، پخش گسترده‌ی گوشت تازه و سالم ارومیه به تمام ایران است.

با توجه به مصرف روز افزون غذاهاي آماده فست فودي در ايران، از آنجائيكه دنر كباب يكي از مطمئن ترين غذاهاي فست فودي است كه صد در صد آن از گوشت و ادويه مخصوص دنر تهيه مي گردد، علاقه ي اين مصرف كنندگان به اين كباب روز به روز افزايش پيدا مي كند.

دنر چيست؟!

دنر در تركي به معناي چرخان و به دنر كباب به جز در آذربايجان در اكثر نقاط ايران كباب تركي مي گويند. دنر آماده به گوشت يا مرغ ورق ورق شده و يا قطعه قطعه شده گفته مي شود كه پس از طي مراحل فرآوري در شرايط كاملاً بهداشتي منجمد و به صورت كاملاً آماده ي طبخ به بازار عرضه مي گردد.

خاستگاه و گستردگي دنر:

اكثراً خاستگاه دنر را كشور تركيه مي دانند كه از آنجا توسط ترك ها به اروپا گسترش پيدا كرده است و مخصوصاً ازسال 1990 به بعد در آلمان رشد بسيار چشم گيري حتي فراتر از تركيه پيدا كرده است، هم اكنون در اكثر نقاط اروپا، آمريكا، آسيا، آفريقا با نام هاي متفاوتي از جمله درلبنان به نام شاورما، در قسمت هايي از ايران كباب تركي، در عراق گص و … يافت مي گردد.

دنر در ايران:

در اكثر نقاط ايران به جز خطه سرسبز آذربايجان، به دنر، كباب تركي مي گويند كه به صورت دستي و با طعم هاي متفاوت آماده و با مواد غذايي اضافي طعم دهنده و حجم دهنده سرو مي گردد. دليل اضافه نمودن مواد غذايي اضافي طعم دهنده به دنر اين است كه تعدادي از آشپزهاي ايراني در بدو ورود اين كباب لذيذ و خوشمزه به ايران، چون نمي توانستند طعم و ذائقه اي مشابه آنچه كه درتركيه مرسوم بوده، ارائه دهند اقدام به ابتكاراتي براي از بين بردن طعم نامطلوب اين كباب دست ساز خودشان نمودند كه البته بعد از اضافه نمودن مواد غذائي اضافه شده مانند گوجه فرنگي، فلفل سبز، پياز، قارچ و …. همراه با آب جوش قطعاً از حالت كباب خارج شده و تبديل به غذايي ديگر مي گردد. در تهران چند مجموعه ي كوچك به صورت دستي و بدون نظارت هاي بهداشتي در محل هاي ناشناخته اقدام به توليد و پخش دنر مي كنند كه كاملاً دستي و مورد تائيد مراجع بهداشتي نيز نمي باشد. البته هم اكنون با ورود دنرهاي آماده طبخ اين شركت اكثر رستوران هاي معتبر كشور با توجه به اينكه دنرهاي اين شركت به خودي خود عطر و بوي بسيار عالي و طعمي بسيار لذيذ و خوشمزه دارند، درحال تغيير نحوه ي سرو دنرهاي خود به سبك تركيه مي باشد.

Your Comment

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

درباره ما

ترک‌دنر از کمی نزدیک‌تر

می‌خواهیم گوشت تازه دام‌های آذربایجان را به تمام ایران برسانیم

داستان ما از کجا شروع شد؟