ترک دنر خوشمزه ترین کباب ترکی

24 آگوست 2019

ترک دنر خوشمزه ترین کباب ترکیReviewed by مهرناز حسینی on Aug 24Rating:

از سال ۱۳۷۹ تا سال ۱۳۸۹، کارخانه‌ی ما در ارومیه، درکنار دیگر فعالیت‌ها، ۱/۳ از کل گوشت نیروی زمینی ارتش را هم تامین می‌کرد. اواخر سال ۱۳۸۸ بود که یک اتفاق تازه جلوی چشم‌مان جرقه زد. بعد از سفری به ترکیه و آشنایی با مراحل تولید کباب دنر ترکی، تصمیم گرفتیم این محصول را به‌صورت تخصصی و اصولی وارد ایران کنیم. پس با چند متخصص مشورت کردیم و پس از مطالعه و بررسی فراوان، کارخانه را با تمام استانداردهای بهداشتی، به آخرین تکنولوژی و تجهیزات مخصوص تولید دنرکباب مجهز کردیم، تعدادی از پرسنل را برای آموزش به ترکیه فرستادیم و چند متخصص ترک را هم دعوت به هم‌کاری کردیم. با تمام این اوصاف اولین شعبه‌ی ترک دنر، سال ۱۳۹۲ در ارومیه افتتاح شد.

سال ۱۳۹۱، با ورود به نمایشگاه صنایع غذایی و معرفی محصول به عموم، این فست‌فود متفاوت، سالم، با کیفیت و تهیه شده از گوشت تازه با قیمت مناسب، زمینه‌ای شد برای فراگیر شدن ترک دونر و افتتاح شعبات جدید در دیگر شهرها. ما ترک دنری‌ها که دیگر بیش‌تر با بازار و نیاز صنف آشنا شده بودیم، اولین شعبه تهران را در خیابان ستارخان افتتاح کردیم و تا امروز توانستیم ۷ شعبه در تهران و شهرهای دیگر ایران راه‌اندازی کنیم. ما همواره درحال تلاش برای بهبود و توسعه فعالیت‌مان هستیم و لحظه‌ای از تلاش برای فراگیری دانش روز غذا و فعالیت دست برنخواهیم داشت. در پی تلاش‌های بی‌وقفه‌ی این مجموعه، به‌زودی اولین شعبه‌ی برون مرزی ترک دنر را در ازمیر ترکیه نیز راه‌اندازی خواهیم کرد. جالب است بدانید که یکی از اهداف بزرگ ما، پخش گسترده‌ی گوشت تازه و سالم ارومیه به تمام ایران است.

از ویژگی های مهم ترک دنر عبارت است از:

گوشت دام آذربایجان

ما در ترک دنر تلاش میکنیم تا گوشت تازه و سالم دام‌های آذربایجان را به تام نقاط ایران و بزودی کشورهای دیگر برسانیم. سلامتی مشتریان‌مان مهمترین دغدغه‌ی ماست و از این رو همواره در حال بهبود فرایندهای تولید و طبخ کباب ترکی هستیم.

Icon

از تولید به مصرف

توجه به زیرساخت تولید همیشه برای ترک دنر مهم بوده و هست. ما گوشت‌های کباب ترکی را از کارخانه خودمان در ارومیه آماده و روزانه به طور تازه و بهداشتی در میان تمام شعب توزیع می‌کنیم. قدر حضورتان را میدانیم و برای بهترشدن تلاش می‌کنیم.

Icon

طبخ زیرنظر آشپز بین‌المللی

می‌دانیم گوشت تازه و سالم تنها قدم اول است. آماده‌سازی و طبخ قدم‌های بعدی دستیبانی به کباب ترکی‌های خوشمزه ماست. تیم تحقیق و توسعه ترک دنر هر ساله با تعدادی از بهترین سرآشپزها و فعالان این حوزه از نزدیک و به طور مستمر همکاری می‌کند.

Icon

Your Comment

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

درباره ما

ترک‌دنر از کمی نزدیک‌تر

می‌خواهیم گوشت تازه دام‌های آذربایجان را به تمام ایران برسانیم

داستان ما از کجا شروع شد؟