انواع کباب ترکی با طعم های بی نظیر در ترک دنر

26 نوامبر 2019

انواع کباب ترکی با طعم های بی نظیر در ترک دنرReviewed by ترک دنر on Nov 26Rating: 5.0انواع کباب ترکی با طعم های بی نظیر در ترک دنرکباب ترکی غذایی است که مردم ترکیه آن را به تمام دنیا معرفی کرده‌ و برای درست کردن آن از گوشت بره استفاده می‌کرده‌اند. کباب ترکی در اصل غذایی مدیترانه‌ای بوده است که در شکل اصیل آن بیشتر از سبزیجات و کمتر از پروتئین استفاده می‌شده است.

دیدن تکه‌های گوشت که دور یک میله در حال چرخیدن هستند و گارسون مشغول تراشیدن آنها با کاردک و ریختن‌شان در نان ساندویچی است، برای خیلی‌ها هوس‌انگیز است. کباب‌ترکی غذای خوشمزه‌ای است که عاشقان زیادی دارد.

کباب ترکی غذایی است که مردم ترکیه آن را به تمام دنیا معرفی کرده‌ و برای درست کردن آن از گوشت بره استفاده می‌کرده‌اند. کباب ترکی در اصل غذایی مدیترانه‌ای بوده است که در شکل اصیل آن بیشتر از سبزیجات و کمتر از پروتئین استفاده می‌شده است. مردم قدیمی ترکیه عادت داشته‌اند که یک بشقاب از نان سبوس‌دار و سالاد سبزیجات و البته مقدار کمی گوشت را به عنوان کباب ترکی از گارسون رستوران بخواهند. اگر دوست دارید بدانید که چگونه کباب ترکی سر از لای نان ساندویچی درآورد، باید بگوییم که بهتر است آقای اویقون، شهروند ترکیه را که به شهر برلین آلمان مهاجرت کرده بود، مقصر بدانید. او برای اینکه در آلمان کار و باری به هم بزند، این غذا را به آلمان برد و آن را لای نان ساندویچی به مردم ارایه کرد ولی کم‌کم مخلفات دیگر به آن اضافه شد. در صورتی که در کباب ترکی‌های اصیل بیشتر از گوشت بره استفاده می‌شده است ولی در مدل‌های جدید آن از گوشت مرغ هم استفاده می‌شود و یا حتی ساندویچی از مخلوط هر دو این گوشت‌ها به فروش می‌رسد.

اگر شما عاشق کباب ترکی هستید به شما توصیه می‌کنیم انواع کباب ترکی های خوشمزه را بصورت پرسی و ساندویچ و پیتزاهای کباب ترکی را در رستورانهای ترک دنر امتحان کنید.مطمعن باشید پشیمان نخواهید شد.

Your Comment

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

درباره ما

ترک‌دنر از کمی نزدیک‌تر

می‌خواهیم گوشت تازه دام‌های آذربایجان را به تمام ایران برسانیم

داستان ما از کجا شروع شد؟